درباره dobuy.ir

پس از کسب تجارب گوناگون در صنعت فناوری اطلاعات و کسب و کار های اینترنتی و با تشکیل تیم فنی و مدیریتی متشکل از، کارشناسان حوزه مدیریت، فناوری اطلاعات، کسب و کار های الکترونیکی، بازرگانی، مالی و حقوقی؛ درگاه DoBuy.ir با هدف ایجاد فروشگاه های متعدد اینترنتی به همراه استاندارد های لازم، معتبر و قانونی در زمینه فناوری اطلاعات و کسب و کار های اینترنتی؛ با سه رویکرد زیر فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است.

  این رویکرد جهت تولید کنندگان و وارد کنندگان کالا(مالک فروشگاه اینترنتی)،که قصد فروش کالا به صورت عمده به خرده فروشان و نمایندگان خود (مشتریان) را دارند در نظر گرفته شده است.
در این روش مشتریان پس از بازدید صفحه فروشگاه مربوطه و انتخاب و تائید اقلام، پرداخت وجه کالا و یا مشخص شدن روش آن، سفارشات خود را بصورت برخط تائید و به اطلاع مالک فروشگاه می رسانند . پس از طی مراحل مربوطه، اقلام درخواستی از طریق شبکه های پخش و یا از طریق شبکه های توزیع غیر متمرکز نظیر اپراتورهای پستی برای مشتریان ارسال می شود.
در این روش مشتریان بایستی ابتدا در فروشگاه اینترنتی مربوطه ثبت نام کرده و پس از احراز هویت و تائید مالک فروشگاه نسبت به ثبت سفارشات خود اقدام نمایند.
در صورتی که تولیدکنندگان و واردکنندگان کالا و یا خدمات قصد فروش مستقیم به مصرف کننده نهائی را داشته باشند، می بایست از روش B2C که در ادمه توضیح داده شده استت استفاده کنند.


 

این رویکرد جهت کسبه و خرده فروشان(مالک فروشگاه اینرنتی) در نظر گرفته شده که مشتریان با مراجعه به صفحه فروشگاه مربوطه، اقلام مورد نیاز خود را انتخاب کرده و پرداخت و دریافت کالا را از طریق روش هایی که فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته است انجام خواهند داد.

 


این رویکرد نظیر دیگر سایت های آگهی و نیازمندی می باشد و اشخاص مستقیماً نسبت به ثبت آگهی جهت فروش کالا و خدمات خود اقدام می کنند و خریداران مستقیماً با اشخاص آگهی دهنده تماس گرفته و پس از تحویل کالای یا خدمات خود وجه آن را مستقیم به شخص أگهی دهنده پرداخت می کنند و کلیه مسئولیت ها در این بخش بعهده شخص آگهی دهنده می باشد؛‌ بنابراین در این بخش ضمن مطالعه راهنمای خرید امن؛‌ رعایت کلیه موارد حقوقی الزامی و بعهده خریدار می باشد.
بخش C2C به کانال تلگرام Dobuy.ir@ متصل بوده و کلیه آگهی های ویژه به این کانال نیز ارسال می شود تا علاقمندان با عضویت در این کانال از آگهی های ویژه ثبت شده در این بخش مطلع شوند